• Cieľ absolventskej práce

• ABSOLVENTSKÉ PRÁCE ŽIAKOV DEVIATEHO ROČNÍKA

Absolventské práce sú pre žiaka príležitosťou nájsť prepojenie jednotlivých poznatkov a zručností s vlastnými možnosťami. Sú príležitosťou plánovať a zažiť osobný úspech, uvedomiť si, že úspech môže dosiahnuť každý.  Absolventská práca je jednou z foriem overenia zručností, schopností a vedomostí žiakov končiacich základné vzdelávanie. Jej cieľom nie je zhromažďovanie čo najväčšieho počtu konkrétnych informácií, ale prezentácia osobnosti žiaka a jeho kompetencií.

Cieľ vypracovania absolventskej práce:

Žiak by mal vypracovaním absolventskej práce preukázať tieto schopnosti a zručnosti:

• schopnosť dlhodobejšej samostatnej  a systematickej práce
          • schopnosť vyhľadávania a spracovania informácií
          • schopnosť prepojiť učivo viacerých vyučovacích predmetov a nájsť súvislosti
          • schopnosť napísať vlastnú úvahu na danú tému
          • schopnosť grafického, prípadne výtvarného, alebo technického spracovania témy
          • schopnosť praktickej práce na PC – napísať a upraviť text, vytvoriť prezentáciu
          • svoju prácu prezentovať

Anotácia v anglickom jazyku:

Anotácia je krátka charakteristika, stručný opis informačného zdroja nasledujúci bibliografickú citáciu. Anotácia môže obsahovať sumár kľúčových bodov zdroja, opis druhu zdroja a jeho ohodnotenie.
          Podľa akademického slovníka je anotácia redukovaný text stručne charakterizujúci obsah dokumentu, poprípade informujúci o autorovi, zameraní, vedeckej alebo umeleckej hodnote dokumentu.
          Anotácia môže mať vysvetľujúci alebo odporúčací charakter a obsahovať informácie prevzaté z iných dokumentov.