• Hodnotenie

• Hodnotenie:

Práce bude posudzovať komisia zložená z učiteľov. Posudzovať ju bude na základe prečítania práce a ústnej prezentácie žiaka. Práce vyhovujúce základným požiadavkám budú hodnotené 3 stupňami – vynikajúca, veľmi dobrá, postačujúca. Najlepšie práce budú odmenené.

Okrem tohoto hodnotenia bude žiak  klasifikovaný známkou (1-5) aj v predmete slovenský jazyk a literatúra (za slohovú zložku práce ) a v príslušnom predmete - podľa zamerania práce (za odborné spracovanie informácií).

Kritériá hodnotenia:

• vecná správnosť
          • obsah vlastných myšlienok
          • využitie viacerých informačných zdrojov
          • nápaditosť a originalita spracovania
          • grafická úprava
          • gramatická a štylistická úroveň

Hodnotí sa v rozmedzí 1- 10 bodov podľa týchto kritérií na pripravený formulár:

• Formálne spracovanie práce                          max.10 bodov
          • Štylistická a jazyková úroveň práce               max.10 bodov
          • Estetická úroveň práce                                    max.10 bodov
          • Obsahová úroveň práce                                  max.10 bodov