Hlavná stránka
Koncoročný výlet deviatakov
Chata pod Ostrovicou, Kľak
Na konci školského roka sa deviataci vybrali na chatu do obce Kľak, aby spolu strávili posledné spoločné chvíle pred ukončením základnej školy. Počasie im prialo – dni boli slnečné a veľmi horúce, takže o dobrú náladu nebola núdza.
Najväčším lákadlom bol bazén, v ktorom sa žiaci mohli príjemne osviežiť. Kúpanie, hry vo vode a spoločná zábava prinášali množstvo smiechu a nezabudnuteľných zážitkov. Okrem toho si užívali čas so spolužiakmi, rozprávali sa, spomínali na spoločné školské roky a vytvárali si posledné spoločné spomienky ako trieda.
Prváci a piataci na gazdovstve: Deň plný zážitkov!
23.06.2026
Utorkové dopoludnie sa pre našich prvákov a piatakov nieslo v znamení farmárčenia. Žiaci navštívili miestne Gazdovstvo Balážovcov, kde ich už od rána sprevádzalo hrejivé slniečko. Po krátkom oddychu a posilnení sa pustili naši nádejní farmári s nadšením do práce. Deti nakŕmili zajace, husi, kačky aj sliepky, pomohli pri čistení chlievikov a odmenou za prácu im bolo zbieranie čerstvých vajíčok. S láskou vyčesali srsť prítulnému poníkovi a somárikovi. Za dobre odvedenú prácu čakala deti sladká odmena od hostiteľov v podobe ovocného koláčika a osviežujúceho melóna. Program však ani zďaleka nekončil. Žiaci stihli pohladkať zvedavé pštrosy, z tieňa stromov pozorovali pasúce sa koníky s kravičkami a do sýtosti sa vyhrali na dvore s priateľským psíkom Moli. Po príjemne strávenom dni sa s domácimi gazdami rozlúčili a plní nezabudnuteľných zážitkov sa vrátili späť do školy. Srdečne ďak
Riaditeľské voľno
Riaditeľka ZŠ A. Kmeťa v Žarnovici
v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 a v súlade s § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z.z. o podrobnostiach o organizácii školského roka oznamuje,
že dňa 30. júna 2026 (utorok) udeľuje riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.
Koncoročný výlet šiestakov do Bratislavy
22.06.2026
Šiestaci si na záver školského roka užili celkom zaujímavý mix zážitkov v Bratislave. Najskôr sa vybláznili v zábavnom centre SpacePark, kde mali k dispozícii množstvo bláznivých aj adrenalínových aktivít. Potom navštívili najstaršie pútnické miesto na Slovensku v neďalekej Mariánke, kde sa na chvíľu stíšili, pomodlili, prezreli si Baziliku Narodenia Panny Márie a prešli sa Mariánksym údolím až k zázračnému prameňu, v ktorom sa osviežili. Posledný bod programu ich čakal na Bratislavskom hrade, keďže mnohí z nich tam ešte neboli a dokonca ani v samotnej Bratislave. Od budovy parlamentu si pozreli výhľad za Dunaj, potom si prezreli areál hradu, sochu Svätopluka, ďalšie výhľady na Bratislavu, základy veľkomoravského kostolíka aj Barokovú záhradu. Na záver samozrejme neobišli ani obchodík so suvenírmi a už ich čakal návrat domov. Bol to síce dosť horúci deň, ale zato plný zážitkov
Didaktické hry
19.06.2026
V piatok 19.6.2026 prebehli Didaktické hry 1. stupňa. Žiaci boli rozdelení do 5 tímov: námorníci, bádatelia, navigátori, objavitelia a turisti. Počas turistickej trasy plnili úlohy z oblasti dopravnej výchovy, orientácie v priestore, zdravotnej prípravy a požiarnej ochrany. Zbierali body a v závere boli oznámené výsledky bodovania. Každý účastník obdržal aj medailu za splnenie úloh. Trasa viedla zo školského dvora popri cintoríne na Kalváriu, potom pokračovala ponad kameňolom. Tou istou trasou sa žiaci vrátili späť na školský dvor. Aktivitou sa všetci zdokonalili v oblasti ochrany človeka a prírody.
Ochrana života a zdravia
19.06.2026
V závere školského roka sme opäť oprášili svoje vedomosti z OŽZ a na teoretickej príprave k nim pridali nejaké nové. Všetky sme si potom preverili priamo v teréne. Prešli sme sa do Horných Hámrov na Kalváriu, vytvorili družstvá a ukázali, čo sme si zapamätali. Dnešný horúci deň nám aspoň miestami spríjemňoval chládok v lesíku. Ďalšie cvičenie nás čaká opäť v septembri.
2026
Zvonenie
Piatok 26. 6. 2026