Novinky

          • “Spievajme  Pánovi”

          • 28.05.2026

            Ďalší krásny úspech našich žiačok…

            28.05.2026 nás naše štyri žiačky reprezentovali v diecéznom kole speváckej súťaže “Spievajme  Pánovi” v Novej Bani. 

            V 1. karegórii získala Radka Balážová (3. roč.) 3.miesto a v 2. kategórii zahviezdila jej sestra Hanka Balážová (5. roč.), ktorá si vyspievala 1. miesto.

            K peknému umeleckému zážitku prispeli aj Natália Vodnáková a Karolína Boháčová, ktoré s nimi tvorili spevácku skupinku. 

            Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

          • Poďakovanie

          • Milí pedagógovia, drahí žiaci !

            Zo srdca ďakujeme za krásny program Nekonečná vďačnosť pripravený ku Dňu matiek a otcov. Vaša snaha, čas, talent aj ochota vytvorili príjemnú a dojímavú atmosféru, ktorá potešila všetkých prítomných.

            Osobitné poďakovanie patrí pani učiteľke Janke Regulyovej za organizáciu programu, žiakom za ich vystúpenia, úsmevy a úprimnosť, všetkým pedagógom za trpezlivú prípravu a vedenie programu a veľké ďakujeme patrí aj pani Mirke Mesiarikovej za nádhernú výzdobu, ktorá spríjemnila celé podujatie a dodala mu slávnostný charakter.

            Vašu prácu si veľmi vážime. Ďakujeme, že ste vytvorili krásny zážitok plný radosti, lásky a milých emócií.

        • Túlavé topánky
          • Túlavé topánky

          • V piatok 22.mája 2026 sa členovia krúžku Túlavé topánky spolu so žiakmi krúžku Múdra hlavička zúčastnili turistickej vychádzky na Teplý prameň v Lukavici. Krásne slnečné počasie a dobrá partia spríjemnili naše popoludnie. Osladila nám ho ochutnávka melóna, s ktorým nás čakali v Lukavici Juraj a Šimon Kováčovci, za čo im patrí poďakovanie. K prameňu za nami prišli aj Jojko Považan s p.uč. Žoltickou v sprievode ich psíkov Tobiho a Guľa. Zišla sa teda celkom veľká partia turistov, ktorí spoločne strávili pekné piatkové popoludnie v prírode.

          • Dobrovoľnícka činnosť druhákov v Samaritánke

          • 21.5.2026

            V rámci Týždňa dobrovoľníctva sme navštívili seniorov v Samaritánke, aby sme spolu strávili príjemné dopoludnie plné tvorivosti, rozhovorov a dobrej nálady. Naším cieľom bolo priniesť starkým radosť, spríjemniť im deň a zároveň vytvoriť priestor na spoločné chvíle. Spoločne sme strihali farebný papier, lepili jednotlivé časti a vytvárali krásny košík plný papierových kvetov. Atmosféra bola veľmi príjemná a priateľská. Seniori sa tešili zo spoločnosti a my sme si uvedomili, aké dôležité je venovať čas druhým ľuďom. Táto návšteva nám ukázala, že aj malé gesto dokáže priniesť veľa radosti. Odchádzali sme s dobrým pocitom a úsmevom na tvári. Veríme, že podobné stretnutia majú veľký význam nielen pre seniorov, ale aj pre nás všetkých, pretože nás učia empatii, úcte a vzájomnej pomoci.

            FOTO

          • Druháci a ikony

          • 19.5.2026

            S druhákmi sme sa počas výtvarnej výchovy venovali výrobe ikon. Najprv sme sa rozprávali o tom, čo ikony predstavujú a kde sa s nimi stretávame. Pri práci sme použili predvolené obrázky, podľa ktorých si žiaci vytvárali vlastné ikony. Deti pracovali s veľkým nadšením, rozvíjali svoju kreativitu aj jemnú motoriku. Výsledné práce boli veľmi pekné a každá ikona bola niečím výnimočná.

            FOTO

          • Blokové vyučovanie techniky na SOŠ

          • Žiaci 5. ročníka sa zúčastnili blokového vyučovania techniky na Strednej odbornej škole v Žarnovici, s ktorou naša škola dlhodobo spolupracuje. Počas vyučovania si mohli vyskúšať prácu s drevom, oboznámiť sa so základným náradím a postupmi pri spracovaní dreva.

            Pod vedením majstra odborného výcviku a budúcich stolárov pracovali žiaci na výrobe dreveného košíka. Pri práci si precvičili manuálnu zručnosť, presnosť aj tímovú spoluprácu. Výsledkom boli krásne a originálne drevené košíky, ktoré si žiaci s radosťou odniesli domov.

            Ďakujeme zamestnancom a študentom Strednej odbornej škole v Žarnovici za príjemné prijatie a možnosť získať nové praktické skúsenosti.

            FOTO

          • 1.sväté prijímanie

          • V nedeľu 10. mája 2026 prežili naši tretiaci jeden z najvýznamnejších dní svojho života – prijali po prvýkrát sviatosť Eucharistie. Tento výnimočný okamih bol naplnený slávnostnou atmosférou, úprimnou radosťou a hlbokým duchovným prežitkom nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov, príbuzných a všetkých prítomných.

        • Baňa Starovšechsvätých - Hodruša-Hámre
          • Baňa Starovšechsvätých - Hodruša-Hámre

          • Vo štvrtok 7.mája 2026 sa žiaci 2., 3., 4. a 5.ročníka zúčastnili zaujímavej exkurzie v historickej bani Starovšechsvätých v Hodruši-Hámroch.

            Počas prehliadky sme  sa oboznámili s náročnou prácou baníkov, spôsobmi ťažby rúd v minulosti aj s technikou, ktorá sa pri nej používala.
            Sprievodcovia nám priblížili históriu baníctva v regióne a ukázali autentické podzemné priestory, ktoré v nás zanechali silný dojem. 
            Exkurzia bola nielen poučná, ale aj pútavá a umožnila nám lepšie pochopiť význam baníctva pre rozvoj nášho regiónu.
            Domov sme sa vrátili s množstvom nových poznatkov a zážitkov z priestorov banského domu, podzemnej časti prehliadky bane a z ryžovania zlata, ktoré si každý z nás vyskúšal.

    • Kontakty

      • Základná škola Andreja Kmeťa
      • +421 45 6812956
      • Andreja Sládkoviča 24
        96681 Žarnovica
        Slovakia
      • IČO - 17060354
      • Riaditeľka školy
        Mgr. Jana Tabernausová
      • Zástupkyňa školy
        Mgr. Jana Šlosiariková
      • Výchovný poradca
        Mgr. Jana Regulyová
      • Koordinátor prevencie
        Mgr. Erika Závadská
      • Ekonómka
        Ing. Zuzana Beňovská (zuzanabenovska3@gmail.com)
      • Administratívna pracovníčka
        Dana Sitárová (sekretariát)
      • Číslo elektronickej schránky - E0006582261
  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje